facebook

Plan Nawiedzenia kopii obrazu Jasnogórskiego

Podziękowanie

Peregrynacja odbyła się 9 – 10 kwietnia 2018r. Do nawiedzenia obrazu przygotował na Ojciec Krzysztof Kowalski z zakonu Paulinów. Obraz przybył do nas z parafii w Białobrzegach. Uroczystości, która rozpoczęła się czuwaniem modlitewnym, procesją na powitanie oraz Mszy św. Przewodniczył Biskup Romuald Kamiński wraz z 15 kapłanami. W przywitaniu obrazu wzięło udział ok 450 wiernych, Ochotnicza Straż Pożarna z Kątów Węgierskich, uczniowie Szkoły Podstawowej w Józefowie ze Sztandarem szkoły, Harcerze, wspólnoty parafialne, nasz chór Salve Regina z dyrygentką p. Anią Sagan, wierni parafianie i goście. Podczas Pasterki Maryjnej Mszy św. przewodniczył były proboszcz ks. Piotr Śliwka, który wygłosił kazanie, a przed wizerunkiem Jasnogórskim modlił się o nowe powołanie kapłańskie i zakonne pochodzący z naszej parafii ks. Bogusław Kowalski, proboszcz katedry Warszawsko-Praskiej. Był również obecny ks. Stanisław Biały, który pomagał w duszpasterstwie.Dziękuję ks. Piotrowi, naszemu rezydentowi oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości tak duchowo jak i w ozdabianiu trasy procesji i kościoła. Nich wszystkim Bóg błogosławi i Maryja wspomaga.