ks. Andrzej Janowski

śp. ks. prał. Andrzej Janowski, kanonik Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie, ur. 7 grudnia 1930, (imieniny obchodzi 30 listopada), przyjął święcenia kapłańskie 7 sierpnia 1955 z rąk Bp. Wacława Majewskiego. Pracował jako wikariusz: w Trojanowie, Raszynie, w parafii Chrystusa Króla w Warszawie na Targówku, parafii Św. Rodziny w Warszawie na Zaciszu, MB Różańcowej w Warszawie na Bródnie. W 1964 został proboszczem w parafii Św. Jakuba Ap. w Warszawie – Tarchominie, następnie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku – Świdrze, potem w parafii Św. Jadwigi w Warszawie na Pelcowiźnie.

Od 1 września 1991 został proboszczem prawie – parafii w Józefowie k. Legionowa gdzie pracował duszpastersko do 22 czerwca 1994.

Następnie został proboszczem w parafii Św. Michała Archanioła w Warszawie – Grodzisku.

Od 1998 mieszkał w Domu Księży Emerytów w Otwocku. Zmarł 27 października 2015r w wieku 85 lat, w kapłaństwie lat 60.