SYNOD O SYNODALNOŚCI 2021-2023

W SYNODZIE O SYNODALNOŚCI

– WYPEŁNIJ ANKIETĘ-

Do 28 lutego 2022 roku

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności.
Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół,
aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących.

Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej
i prosimy o rzetelne jej wypełnienie.

do pobrania: Ankieta synodalna, Vademecum Synodu

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej istnieją trzy sposoby wzięcia udziału w wypełnieniu ankiety synodalnej.
Można wypełnić ankietę zarówno indywidualnie (jawnie bądź anonimowo) jak i wraz ze swoją wspólnotą działającą przy parafii/zakonie lub wspólnotą o charakterze diecezjalnym.

Wypełnioną czytelnie ankietę (ręcznie bądź elektronicznie) można przekazać do Sekretariatu Synodu na trzy sposoby:

1. Oddać Zespołowi Synodalnemu ze swojej parafii/wspólnoty zakonnej (Zespół zobowiązany jest przekazać ankiety Proboszczowi lub Dziekanowi, a ten Sekretariatowi Synodu).

2. Wysłać na adres sekretariatu Synodu: Parafia św. o. Pio, ul. Fieldorfa 1, 03-984 Warszawa, z dopiskiem „Synod”.

3. Wersję elektroniczną (najlepiej w wersji PDF) wysłać na adres: synod@diecezja.waw.pl

Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku.
Do tej nieprzekraczalnej daty należy złożyć wszystkie ankiety synodalne.