Scholka

Scholka dziecięca w obecnym kształcie powstała w 2015 r., wraz z wprowadzeniem w Parafii Rodzinnych Mszy Świętych. Śpiewa w niej ok. 10-15 dzieci, w wieku 8-12 lat. Scholkę prowadzi i akompaniuje na gitarze Emilia Kołaczek, należąca do Ruchu Światło-Życie (gałęzi Domowego Kościoła).

Celem istnienia scholki jest prowadzenie śpiewów na niedzielnej Mszy Św. o godz. 12:30 i w ten sposób uwielbianie Pana Boga, upiększanie liturgii oraz pomoc uczestnikom Mszy Św. w modlitwie. Dlatego też wykonywany repertuar to w większości śpiewy liturgiczne oraz pieśni tradycyjne.

Próby odbywają się w soboty o godz. 10:00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnego śpiewania (dobrze, gdyby dziecko potrafiło czytać).