Kółka Różańcowe

Nigdzie drogi Chrystusa i Maryi nie jawią się tak ściśle złączone, jak w różańcu. Maryja żyje tylko i wyłącznie w Chrystusie i ze względu na Chrystusa.
(Jan Paweł II, Rosarium Virginis Mariae, nr 15)

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii obejmuje 6 Róż, czyli grup, po ok 20 osób każda.

• Róża p.w. Matki Bożej Częstochowskiej
  • Róża p.w. Świętego Józefa
  • Róża p.w. Świętego Jana Pawła II
  • Róża p.w. Świętej Rity
  • Róża p.w. Świętego Stanisława Kostki
  • Róża Rodzinna p.w. Świętego Ojca Pio

Żywy Różaniec to Wspólnota modlitewna, dla każdego – młodszego i starszego – jej członkowie zobowiązują się do codziennej modlitwy różańcowej (jednej, konkretnej tajemnicy), w intencjach papieskich, misyjnych oraz lokalnych.

Każda z Róż raz w miesiącu – w pierwszą sobotę miesiąca – dokonuje zmiany tajemnic różańcowych, tzn. rozpoczyna rozważanie jednej konkretnej tajemnicy, spośród 4 części różańca świętego, co czynić będzie przez cały, najbliższy miesiąc, aż do kolejnej zmiany.

Raz w miesiącu, również w pierwszą sobotę, Wspólnota Różańcowa gromadzi się na Mszy świętej, w intencji wszystkich członków Żywego Różańca – żywych i zmarłych – oraz na spotkaniu formacyjnym, prowadzonym przez Księdza opiekuna.

SPOTKANIA WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA W JÓZEFOWIE

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami ostatnich spotkań naszej Wspólnoty:

Spotkanie formacyjne – 01.05.2021 (Litania Loretańska cz. 2)

Spotkanie formacyjne – 06.03.2021 (Litania Loretańska cz. 1)

Spotkanie formacyjne – 06.02.2021

Spotkanie formacyjne – 02.01.2021