I Komunia i Rocznica Komunii Świętej

INFORMACJE O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ 2020/2021

Kochani Rodzice PROSZĘ o wspólne uczestnictwo z dziećmi na Mszy św.
nie tylko w wyznaczonych terminach ale także w każdą niedzielę.
To nie babcia czy dziadek ma przygotować dziecko do Komunii św.
ale ta odpowiedzialność spoczywa przede wszystkim na WAS kochani RODZICE.

Bardzo o to proszę również w imieniu waszych dzieci.

Ks. Proboszcz

ZAPISY DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

• DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII MOGĄ PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ UCZNIOWIE 3 KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ. W INNYCH PRZYPADKACH DECYZJĘ O PRZYJĘCIU DZIECKA PODEJMUJE OSOBIŚCIE KSIĄDZ PROBOSZCZ.
  • ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ W MIESIĄCU CZERWCU, ROKU POPRZEDZAJĄCEGO KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ.
  • NIE JEST MOŻLIWE DOŁĄCZENIE DO GRUPY DZIECI PO ZAKOŃCZENIU CZASU ZAPISÓW, WYJĄTKIEM SĄ OSOBY PRZENOSZĄCE SIĘ, W CIĄGU ROKU, Z INNYCH SZKÓŁ.
  • ZAPISY MOŻNA DOKONAĆ JEDYNIE, PRZEZ OSOBISTE ZGŁOSZENIE DZIECKA, DO KSIĘDZA PROBOSZCZA, PRZEZ RODZICÓW, W GODZINACH KANCELARII PARAFIALNEJ.
  • UDZIAŁ DZIECKA W KATECHEZIE SZKOLNEJ, BEZ ZGŁOSZENIA DO KSIĘDZA PROBOSZCZA, NIE WŁĄCZA AUTOMATYCZNIE DZIECKO W PROCES PRZYGOTOWANIA DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.
  • PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ, NIEROZERWALNIE ŁĄCZY SIĘ Z UCZESTNICTWEM W KATECHEZIE SZKOLNEJ.
  • BEZWZGLĘDNIE KONIECZNE JEST ZAPEWNIENIE SOBIE (RODZICOM) ORAZ DZIECKU OKREŚLONEGO CZASU NA SPOTKANIA FORMACYJNE W KOŚCIELE (terminy poniżej)

Dokumenty konieczne do zapisania dziecka :

1. ŚWIADECTWO CHRZTU (dotyczy osób, które przyjęły Chrzest poza parafią Józefów).
  2. PISEMNA ZGODA PROBOSZCZA MIEJSCA ZAMIESZKANIA, na przygotowanie i udzielenie Sakramentu poza własną parafią (dotyczy osób nie należących do parafii w Józefowie).